Бажаєте, щоб ваша присадибна ділянка вражала естетичністю і мінімальним доглядом? Обирайте монтаж штучного газону на заздрість сусідам!

Монтаж штучного газону

Кожний власник власної будівлі мріє про райський куточок біля дому для відпочинку всієї родини. Але чим складніше дизайн території й насиченіше рослинами, тим складніше його доглядати. А якщо людина дуже зайнята, то в неї менше в неї часу на відпочинок. Але проблема вирішується укладкою штучного газону, який практично не потребує догляду в порівнянні з квітами, кущами й деревами. Окремі ділянки території, на яких зроблено монтаж штучного газону, виглядають не менш естетично ніж природний, а інколи навіть краще. Але захоплюватися цим теж немає сенсу, бо ландшафт буде виглядати примітивним.

Де застосовують штучний газон?

У зв’язку з високими показниками по міцності штучного покриття, його застосовують на майданчиках, які мають велику прохідність. Це можуть бути спортивні та дитячі зони, майданчики для вигулу собак, облаштування біля басейну, особисті паркінги, патіо.

Зовні штучна трава виглядає навіть краще справжньої, витримуючи при цьому перепади температурі, відсутність сонця, високу вологість.

Окремі власники з метою озеленення використовують фрагменти покриття на терасах, бесідках, верандах, і в інших місцях, де немає можливості висадити живу травичку.

Виготовлення штучного газону

Штучна трава різниться густиною, висотою і товщиною трав’яного ворсу. Основа для всіх видів штучного покриття – полімери чи пластмаса. Екструдери створюють стебла трави, які вшивають в гнучку та еластичну основу з латексним покриттям. Виготовляють матеріал в рулонах, ширина яких складає від 2 до 4 метрів. Залежно від мети використання застосовують засипне, на половину засипне та не засипне покриття.

  1. Засипний варіант.
    Його виготовляють з поліпропілену, який робить травини жорсткими й стійкими. Застосовують для загальних місць користування, які повинні витримувати постійні навантаження. Основа між травинками засипається кварцовим піском і гумовим гранулятом, який пом’якшує тертя.
  2. Наполовину засипне покриття.
    Такий газон виготовляють з м’якого та еластичного поліетилену. В трав’яний ворс засипають кварцовий пісок, який надає покриттю стійкість та міцність. Найбільше такий варіант використовують для майданчиків з високою прохідністю.
  3. Незасипний газон.
    Таке покриття майже не відрізнити від натурального, тому його застосовують тільки з декоративною метою. Якщо на ньому сидіти або ходити, то м’які й тендітні травинки будуть зминатися і втратять естетику.

Як укладають штучний газон

Декоративну траву можна класти на землю, асфальт або бетон. До речі, монтаж штучного газону на бетон треба виконувати з застосуванням підкладки з міцного та пружного матеріалу з товщиною біля 10 мм.

Газон монтують поетапно:

  • Вирівнювання поверхні земляного майданчика. Також треба брати до уваги наявність нахилу, щоб під час дощу вода сходила з газону найшвидше.
  • Утрамбування землі катком чи важкою колодою, а потім загладити широкою дошкою. Для асфальту чи бетону цього робити не потрібно.
  • Утворення канав дренажу. Покриття не боїться вологи, але земля під ним може підгнивати. Щоб уникнути цього треба зробити невеличкі траншеї, в які буде збігати вода.
  • Розкладання газону. Рулони розкочують прямо, а кожний наступний ряд кладуть на 1,5 см попереднього ряду.
  • Скріплення між рядами проводять вирізаючи оті півтора сантиметра, добиваючись повного й щільного прилягання між рядами, і склеюють.
  • Створення бордюрів. По краях майданчика встановлюється бордюр й приклеюється до газону.
  • Засипання піском та гранулятом потрібно для засипного та напівзасипного варіанту. Фракція мілка – до 0,6 мм. Робити це потрібно за сухої погоди. Далі все причісується граблями. Опісля засипати гранулятом з гуми або каучуку і знову прочесати.

Доглядати штучний газон не складно. Раз на пів року треба підсипати гранулят й прибирати сміття. Раз чи два на місяць покриття треба полити водою, проколоти спеціальними щітками, щоб поверхня землі дихала, а вода не застоювалася.