Spc ламінат потребує ретельної підготовки перед монтажем. Укладати ламінат треба на рівну поверхню, в якій максимальний перепад висоти до 1 мм. Перед початком звільніть кімнату від меблів, дверей та плінтусів. Приберіть з поверхні підлоги бруд та пил. В кімнаті повинно бути сухо та тепло, від 15℃ до 30℃.

На поверхню треба покласти поліетилен, а потім амортизувальний матеріал. Чим тонший spc ламінат, тим тонший повинен бути матеріал. Є спеціальні тканини з вбудованим пароізолюючим шаром, під таку тканину не треба класти поліетилен.

Для монтажу вам знадобляться канцелярський ніж, косинець, лінійка, гумовий молоток.

Починаємо монтаж spc ламінату.

Перший ряд

Рух укладання ряду повинен бути зліва направо. Перша дошка розташовується так, щоб замковий паз був в напрямку складнючого. Відступіть від стіни 6 мм, для зручності фіксації положення, можна використовувати кілки. 

Другу дошку першого ряду під кутом 30॰ вставте в замковий механізм першої дошки. Зафіксуйте замок, гумовим молотком можна постукати по шву, щоб впевнитись, що замок міцно зчепився. 

В кінці ряду від стіни відступіть 8-10 мм, а якщо під ламінатом є тепла підлога, то 12-15 мм і виміряйте довжину останньої дошки. Для того, щоб відрізати дошку потрібної довжини, на її задній стороні проведіть ножем лінію по мітках, а потім розріжте її глибше.

Другий та інші ряди

Новий ряд почніть з обрізаного шматка попередньої дошки, якщо її довжина не менше 30 см. Якщо довжина менша, то візьміть нову дошку та розріжте її навпіл. Торцеві з’єднання дошок повинні знаходитись на відстані 20 см одна від одної. Другу дошку другого ряду вставте і замок першої під кутом 30॰. Зберіть таким чином ряд до кінця. 

Після цього весь ряд треба зістикувати з першим у замок по довжині. За допомогою невеликого шматка дошки та молотка пройдіться по всій довжині ряду, щоб ущільнити його стикування з першим. Не залишайте ніякий прозорів, так як прийдеться перекладати всі ряди.
Після встановлення перших трьох рядків переконайтесь, що немає перекосу геометрії. Це може статися тому, що стіна, від якої клали перший ряд, має геометричні неточності. Виправити це можна за допомогою повного демонтажу, підрізання перших дошок, згідно перекосу та укладання з самого початку.

Коли ви дійдете до останнього ряду, треба правильно виміряти товщину дошок. Для цього треба нову дошку зворотнім боком прикласти до попереднього ряду та провести лінію, по якій треба обрізати дошки. Переконайтесь, що остання дошка не вужча за 5 см. І дотримуйтесь обумовлених відстаней від стіни. 

Щоб обійти трубу, замірте її діаметр, додайте до нього 20 мм, і виріжте потрібні отвори. Розріжте цю дошку навпіл, складіть її навколо труби та заклейте стик за допомогою спеціального клею.
Після закінчення робіт, приберіть пил та сміття в стиках полу та стіни і тільки після цього почніть монтувати плінтуси.