Лінолеум і досі залишається затребуваним матеріалом для облаштування підлоги. Його цінять за гідні експлуатаційні характеристики, доступну ціну й різноманіття кольорів та малюнків. А ще за те, що укладка лінолеуму ціна у Львові невисока і цією послугою можуть скористатися майже усі. Але є багато домашніх майстрів, які самотужки хочуть зробити це самі. Розберемося з видами матеріалу, його перевагами, і що треба для укладки лінолеуму.

Який лінолеум обрати для квартири чи власного будинку

Вибираючи матеріал треба звернути увагу на ступінь його зносостійкості:

  • побутовий – недорогий варіант покриття з гладкою поверхнею, не має фактурності, забарвлення стилістичне (орнаменти). Такий лінолеум частіше за все використовують в місцях з малою прохідністю.
  • напівкомерційний кращий за побутовий аналог, він міцніший й більш стійкий до стертя. Та і по зовнішньому виду багатший, має різноманітні забарвлення під паркет та ін. Покриття стійке до навантажень вагою, і частіше за все використовується для квартир та власних будинків. Матеріал має поверхню, яка відрізняється гладкістю та рельєфністю, оснащений проти ковзанням і укладається в місцях, які мають середню и високу прохідність.
  • Комерційний –найкращий варіант підлогового лінолеуму. Його лицьова сторона така гарна як у напівкомерційного. Має солідний вид, не ковзається, захищений антибактеріальним засобом . Інколи має в своєму складі природні компоненти, які роблять його значно дорожчим. Захисна плівка зберігає поверхню від механічних пошкоджень.

У лінолеума важливу роль грає тип основи – спінена або повстяна підстава. Цей параметр визначає застосування підкладки. Якщо у матеріала є утеплення, то підложка не потрібна, її функцію виконає повсть: сховає нерівності, стане звуко- і теплоізолятором.

Захисна плівка – ще один показник якості покриття, яка розташована на лицьовому боці. Сама тонка плівка у побутового варіанту, всього 0,1 – 0,2 мм. Сама товста у комерційного лінолеуму до 1 мм.

Якщо ви збираєтесь робити укладку лінолеуму самостійно – вибирайте напівкомерційний варіант матеріалу. Його експлуатаційних характеристик достатньо, щоб підлога була бездоганно рівною, а поверхня не затиралася навіть в місцях де є висока прохідність.

Якщо ви хочете, щоб ваша підлога мала багатий вигляд – обирайте комерційній варіант. Багатьом власникам він подобається більше, ніж ламінат, який при високій вологості починає розбухати. Крім того, комерційний лінолеум, який має захист до 0,8 мм і достатню товщину, сам по собі важкий, тому скриє нерівності підлоги.

Монтаж лінолеуму

Підготовка підлоги – головна умова укладки. Від якості виконання даних дій залежить не тільки естетика, але й практичність покриття. Крім того, його треба правильно й акуратно укласти.

Деякі робочі моменти:

  • підготувати приміщення – винести всі меблі;
  • зняти плінтус і наличники з дверей;
  • уважно роздивитися підлогу і її стан, вирівняти по висоті, прибрати тріщини, ями, бугори.

Зверніть увагу! Якщо укладка лінолеуму виконується на бетон, то його поверхня повинна бути абсолютно рівною. Якщо це ДВП або дерев’яні дошки, то підлога рівняється сумішшю цемента та піска, а тріщини маскуються локально.

Після вирівнювання підлоги, її треба пропилососити, прибираючи пил та залишки розчину з цементу. Підлога повинна бути сухою й чистою. При наявності залишок затірки на підлоговій поверхні, можуть з’явитися скрип чи появляться невеличкі бугори.

Підготовка до укладки

Підготовчі роботи залежать від способу монтажу лінолеуму, а ціна буде різнитися. Звичайно покриття стелють без загинання країв на стіну. Але, якщо хочете отримати ще й плінтус, то загинання пригодиться. При виконанні укладки без загинання треба лінолеум розрізати, підганяючи під особливості й розміри кімнати: максимальний впритул до плінтусу чи з невеличким зазором до стінової поверхні.

  • Перший варіант дає можливість не знімати плінтус перед монтажем, але треба дотримуватися точного контуру й щільного прилягання до низу. Плінтус можна вибрати за кольоровою гамою покриття.
  • Другий варіант – більш раціональне рішення. Частенько від температурних коливань, покриття може потягнутися, тому треба буде залишати трохи більше місця (пів сантиметра), щоб покриття було рівненьким і не збиралося хвилями.

Укладка лінолеуму й ціна на нього, передбачає його підготовку. Довге знаходження в рулоні робить матеріал покрученим, тому йому треба декілька діб відлежатися. Покриття розкладають на підлозі й залишають. Покриття вирівнюється, що дозволяє виконати максимально точну підгонку під існуючи розміри приміщення.

Щоб підлога була теплішою й рівнішою, під матеріал вкладають прошарок звукоізоляції. Це може бути пружна підложка і високими показниками по опору на продавлення.

Якщо кімната не перевищує 20 м², то не має потреби приклеювати покриття до підлоги. Головне – суха й чиста поверхня. Матеріал розкладають на підлозі, роблять підрізку країв, а кромки кріплять до підлогової основи, прибиваючи цвяхами для толі з кроком 5 см один від одного.

Окрема сушка

Якщо покриття монтується на основу, то його спочатку треба обробити грунтовкою ( і основу також), щоб кількість пузирів була мінімальною. Обов’язково треба дати висохнути і покриттю, і основі (десь доба). Далі вкладають лінолеумне покриття, пригладжують настил валиком, щоб отримати максимальне прилягання. Валик прокочують по поверхні, придавлюючи рівномірно покриття до підлогової основи. Щоб зробити укладку біля стіни, треба скористатися шпателем, який буде притискати лінолеум по всьому периметру кімнати.

Про стики

Якщо лінолеум кладуть листом, то його притискають плінтусами. Але, якщо покриття з двох частин і має стики у видному місці, то роблять приклеювання «холодним зварюванням», використовуючи спеціальний клей. Засіб, яким заповняють шов може бути прозорим чи під колір покриття. Для цього використовують зварювальний автомат. Крім зварювання можна застосувати для стиків стрічку лінолеумного профілю, яка стискає одночасно матеріал, який вставлений в неї з обох сторін.