Укладка ламінату здається новачкам складним процесом. Найчастіше це завершується тим, що господарі вирішують найняти монтажну бригаду. Потім дивуються, що з них взяли за укладку ламінату ціну таку, ніби і будинок вам будували, але працювали кілька годин.

Якщо знати, технологію укладки, можна зекономити багато коштів, швидко навчитися це робити самостійно та бути впевненим, що покриття зроблено як треба. Розглянемо усі тонкощі монтажу і покроково розкажемо що і як робити.

монтаж ламінату

З чого починається встановлення ламінату

Дві поради перед початком робіт:

  1. купуйте матеріалу на 10% більше, ніж треба, на випадок підгонки, браку;
  2. після купівлі залиште матеріали на два дні у кімнаті, в якій він буде лежати. Це потрібно, щоб матеріал остаточно прийняв температуру та вологість помешкання та не деформувався пізніше.

Підготовчі роботи

Першим етапом потрібно вирівняти поверхню. Дерев’яну підлогу шліфують, шпаклюють. Бетонне покриття вирівнюють за допомогою самовирівнюючої стяжки. Головне, щоб перед початком робіт поверхня була сухою, чистою і рівною. 

На готову поверхню треба покласти шар підложки. Це звуко та термоізолюючий матеріал, який пом’якшує кроки, захищає ламінат від вологи, механічного перевантаження. Розкладати матеріал треба стик в стик, щоб не утворювались нахльости. Можна фіксувати краї скотчем.

Перед установкою ламінату зверніть увагу, якого типу замковий механізм на вашому покритті. Буває він двох типів, «Lock» та «Click». Перший тип складається рівно, до клацання. У другого потрібно дошку з’єднувати з попередньою під кутом 30 градусів.

Для того, щоб з часом покриття не повело від вологи, залишайте між стіною та покриттям відстань не менше 10 мм. Щоб скрізь витримати по 10 мм, використовуйте клини. 

Щоб укладка ламінату була з візерунком, схожим на сходи, кожен наступний ряд починайте складати з залишку дошки попереднього. Якщо вас цікавить шаховий принцип, тоді для нового ряду потрібно буде різати нову дошку навпіл.

Щоб замки не деформувались у процесі, треба, щоб між поперечними була відстань не менше 40 см.

Як правильно класти ламінат: покроково

Кладку починають від однієї зі стін і бажано, щоб ряди були перпендикулярно вікну, щоб сонячні промені підкреслювали красу покриття. У дошки є дві сторони, з великими пазами, та дві — з маленькими. Починати ряд треба з положення, коли дошка маленькими пазами до стіни. Покладіть ламель та клинами зафіксуйте її положення від стіни. Другу дошку прикладайте до паза першої під кутом 30 градусів. Вирівняйте, щоб вони утворили лінію та плавно опустіть до характерного звуку клацання. Так продовжуйте до кінця. 

Від фахівців є порада змащувати замки клеєм ПВА. З часом такий метод попередить появу пустот. Але у вас не буде можливості обережно розібрати поверхню та перекласти, у разі помилки.

При обрізанні останньої дошки у ряду, враховуйте, що до стіни повинно залишатись 10 мм відстані. Різати краще гострим канцелярським ножем під лінійку. Лобзиком можна пошкодити зріз. 

Укладка ламінату на підлогу у другому раді не відрізняється від першого. Спочатку утворюють горизонтальний ряд, потім ряд приєднують до попереднього. Для цього треба під кутом вкласти дошки в замковий механізм і злегка натиснути вперед, щоб ряди щільно з’єдналися. 
Для того, щоб впевнитись, чи правильна укладка ламінату, перевірте, чи немає навіть найтоншої щілини. Якщо є, тоді потрібно відстукати, спеціальним набором для монтажу ламінату, весь ряд. Для цього треба добійник та молоток.

Повторюйте так до кінця кімнати. Останній ряд потрібно обережно вимірювати кожну дошку, щоб вчасно коригувати нерівність ліній. Останній ряд фіксують за допомоги спеціальної скобки, якою підтягують ряд до повного прилягання з попереднім.

Перевірте всі стики та відстані. Якщо треба, можна перекласти покриття по новому. 
Місце для труби вирізають так: роблять заміри, на якій відстані дошки йде труба, додають 2 см і вирізають отвір. Потім дошку всередині отвору розрізають навпіл, заводять навколо труби та стик склеюють.

Як покласти ламінат на стару дерев'яну підлогу

Перед початком робіт, стару дерев'яну підлогу потрібно оглянути, знайти в ній місця, які можливо треба замінити. Якщо підлога ще міцна, треба зняти старий шар фарби шліфувальною машиною, зашпаклювати, якщо є нерівності або щілини. Ще раз прошліфувати. 

Потім можна класти спеціальне покриття під ламінат і починати монтаж ламінату на підлогу. Найчастіше професіонали на дерев’яну підлогу покриття кладуть на клей. Так підлога з часом не скрипить і не деформується.

Як покласти ламінат на бетонну підлогу

Якщо бетонна підлога відносно рівна і перепад висот не більше 3 мм, можна просто пошпаклювати нерівності. Якщо перепади великі, потрібно заливати самовирівнюючу стяжку.

Дочекайтеся повного висихання. Перевірити сухість можна за допомогою поліетилену, який залишають на ніч. Якщо зранку на ньому немає роси, значить покриття висохло. Далі починайте з укладення спеціальної матерії та на неї робіть монтаж покриття.

Як покласти ламінат на стіну

Ламінат — універсальний матеріал, яким можна оздоблювати не тільки підлогу, а ще і стіни. Цікаво те, що на стіні це робити значно легше. Технологія починається з підготовки стіни, її потрібно вирівняти та порунтувати. Потім на суху поверхню починають класти перший ряд. Між підлогою та стіною залишайте ті самі 10 мм простору. 

Так поступово на клей можна змонтувати стільки матеріалу, скільки ви його задумали в цій кімнаті. Іноді таким способом оздоблюють панелі в коридорі чи кухні, або повністю всі стіни та ванній кімнаті.

З малюнком укладання можна експериментувати та класти у шаховому порядку, ялинкою, по діагоналі, мозаїкою. 

Сподіваємось, що ви зрозуміли, як правильно класти ламінат на підлогу. Це заощадить для вас великі гроші, які краще витратити на оздоблення кімнати чи на нові меблі.