Хочете змінити підлогове покриття? Обирайте укладку вінілової підлоги – естетичний і практичний матеріал, який довгі роки буде прикрашати вашу оселю!

Особливості вінілового ПВХ покриття для підлоги

Сучасний вініл мало чим нагадує убогу плитку ПВХ радянських часів. Він виготовляється з полівінілхлориду та смоли, до яких добавляють пластифікатори та стабілізатори, а в деяких випадках наповнювачі, щоб надати матеріалу специфічних якостей чи зовнішнього виду. Всі компоненти ретельно пресують. Матеріал відрізняється високими показниками по щільності, але при цьому дуже гнучкий й пластичний.

ПВХ плитка має в собі 4 шари:

  • 2 базових;
  • плівка з малюнком;
  • захисний шар з прозорого полівінілхлориду;
  • шар поліуретану, який надає матеріалу зносостійкість.

Виробники пропонують два різновида лінолеумної плитки: кварцвінілова та вінілова. Вони майже однакові, але перший варіант більш дорогий, більш щільний і більш зносостійкий.

Матеріал також розрізняють за укладкою вінілової підлоги. Це самоклеюча, укладка на клей і плитка, яка має замки: механічні та з клею. Виготовляють вінілову плитку у формі квадратів та прямокутників і з різною довжиною сторін.

Класифікація за навантаженням на плитку

Як і лінолеум вінілова покриття класифікується за ступенем навантажень:

  1. Клас 23-31 застосовується для приміщень з невеликою кількістю відвідувачей. Таку плитку частіше за все укладають в невеличких офісах. Укладка вінілової підлоги ціна на таку плитку невисока, як і невеликі захисні шари. Таке покриття не годиться для пересування меблів на коліщатах.
  2. Клас 32-42 призначений для приміщень, які мають інтенсивне використання. Це найкращий варіант для житлових осель. Плитка цього класу стійка для різних меблів, у тому числі й на коліщатах. Товщина захисного шару від 0,3 мм. Якщо шар товщий, то і на укладку вінілової підлоги ціна буде вищою.
  3. Клас 43 відрізняється високими показниками до витирання. Плитка ПВХ цього класу застосовують для виробничих приміщень.

Незалежно від класу вибір фактур і кольорів дуже великий. Це імітація природних матеріалів, різноманітні малюки, а також однокольорова плитка для складання підлогових панно.

Переваги укладки вінілової підлоги

Вінілове покриття для підлоги має ряд суттєвих переваг:

  • Укладка вінілової підлоги не викликає труднощів, навіть монтаж на клейову основу. Власникам не треба звільняти приміщення від меблів. Їх достатньо переставити на другу половину кімнати;
  • Високі показники по міцності;
  • Герметичність та легкість у догляді. Розлита вода на підлозі ніколи не затече під плитку (при правильному укладанні). Протирати вінілову підлогу можна різними засобами. Пил не залипає на покритті;
  • Тепла фактура плитки дозволяє ходіння босоніж навіть по мокрій підлозі;
  • Високі звукоізоляційні властивості дозволяють монтаж плитки без спеціальної підкладки;
  • Стійкість до механічних ушкоджень. При падінні важких чи гострих предметів на кварцвініловій плитці не залишається слідів.

А які є мінуси? Їх не так вже і багато. Синтетичність покриття. Для багатьох користувачів це неприйнятно. Високоякісна плитка з кварцвінілу коштує дорого. До кінця не вивчено, як довго можна користуватися.

Як проводять монтажні роботи?

Укладка вінілової підлоги – не дуже складний процес, але вимагає уважності, точності й деяких навичок. Особлива увага приділяється монтажу двох перших рядів, на які потім будуть опиратися всі подальші. Також треба брати до уваги техніку приклеювання плитки за допомогою клею, або використовувати самоклейку, або замки. Але є і загальні вимоги:

  1. Набір інструментів: лінійка зі сталі, ніж по гіпсокартону, для укладки клей треба маті шпатель з зубцями, рулетка, паперовий скотч, брусок з дерева, оббитий повстю. Не буде зайвим фен, за допомогою якого ріжуть розігріту плитку в складних місцях.
  2. Підготовка підстави, яка повинна бути сухою, чистою і рівною, а також обробленою спеціальною грунтівкою.
  3. Зробити розмітку.
  4. Обрати клей чи фіксуючий засіб для плитки ПВХ. Якщо з клеєм все зрозуміло, то фіксуючий засіб – новинка для закріплення. Засіб не висихає як клей до твердого стану. При його висиханні залишається липка плівка, яка дозволяє числений раз відклеювати та приклеювати плитку.
  5. Обов’язково треба «виганяти» повітря з-під плитки. Для цього використовують валик або киянку.
  6. Зафіксувати плитку паперовим скотчем. Це потрібно для того, щоб під час висихання плитка не здвигалася.

Ці правила треба брати до уваги особливо тоді, коли самостійно робиш монтаж.

Самостійна чи професіональна укладка?

Якщо ви маєте достатньо досвіду і навичок, набір інструментів та бажання, то укладка вінілової підлоги ціна буде набагато дешевше, а чи буде гарантія того, що плитка укладеться якісно? Але, як немає досвіду, то цю роботу краще довірити майстрам. Зверніть увагу! Вартість плитки не дуже велика, значить і ціна роботи теж буде доступною. Але якісно укладена плитка буде служити довше, а хазяїну не прийдеться двічі вкладатися на купівлю матеріалів. А це теж економія!