Терасна дошка – популярний матеріал для облаштування майданчиків біля власного будинку. Вона надає статечний вид, на її поверхні не ковзаєшся, стійка до вологості. Терасна дошка монтаж якої зроблено в бесідці чи в відкритій веранді надає малим архітектурним формам стилю та вишуканості.
Терасна дошка. Матеріали
Палубна, терасна дошка або декінг – одна назва матеріалу, який виготовляється з дерев різних порід або з полімерів та деревинного борошна.
1. Декінг з дерева – дорогий матеріал, для виготовлення якого використовують різні породи дерев. Декінг може бути зроблений з різними поверхнями: гладкою (планкен) та рифленою (вельвет). Товщина дошки коливається 2 – 3 см. Декінг має купу переваг:
- 100% натуральний матеріал;
- високі показники до механічних пошкоджень;
- зносостійкість;
- стійкий до низьких температур і вологості;
- укладка терасної дошки не має труднощів;
- різноманітний асортимент кріпильних витратних матеріалів.
2. Дошка з ДПК (деревино-полімерний композит) – величезне різноманіття кольорів для різних стилів та дизайну. Дошка ДПК – 30% деревинного борошна та 70% полімерів (поліпропілен, поліетилен та ін.), а також наповнювачі та пігменти. Існує ДПК для комерційного та побутового використання, а також повнотілі та пустотілі вироби. Переваги матеріалу полягають:
- різноманітність фактур;
- стійкість до вологи та розвитку мікроорганізмів на поверхні;
- тривалий термін експлуатації;
- високі естетичні показники;
- практичність;
- стійкість до навантажень.
Дошка з ДПК монтується без щілин та зазорів, що виключає проростання трави чи деформацій матеріалу.
Як монтують декінг
Всі роботи, що пов’язані з монтажем терасної дошки виконуються поетапно. Для початку треба підготовити дошки, інструменти та витратні матеріали.
Підготовка основи
Роботи починаються зі зняття верхнього шару ґрунту, вирівнювання землі й утворення піщано-гравійної подушки. Найкраща основа – поверхня з бетону. Не дозволяється монтаж терасної дошки на відкритий ґрунт, пісок або траву. Перед початком укладки треба перевірити чи на основі не затримується вода. Лаги встановлюються уздовж стоку, але якщо це неможливо, то між ними робиться просвіт для вільного стікання води.
На основу кладуться лаги та кріпляться дюбелями. Максимальна відстань між ними до 45 см. При товщині дошки 2 см відстань між лагами – 40 см. Якщо дошка товща, то можна зробити відстань між лагами 60 см. При нерівній поверхні (з різних причин) встановлюються регульовані лаги. Виконуючи монтаж терасної дошки обов’язково робиться ухил, який сприяє стіканню води з поверхні.
Монтажні роботи
Монтаж терасної дошки у Львові чи іншому місті виконують зі скобами з нержавіючої сталі й з фіксацією саморізами. Це дозволяє сформувати зазор до 7 мм. Якщо під час монтажу дошку треба порізати, то відкриті поверхні треба обробити спеціальною емульсією з воску. Щоб уникнути тріщини всі отвори виконуються заздалегідь.
Для кріплення декінгу використовують відкритий чи закритий спосіб. При закритому способі кріплення поверхня має більш естетичний та привабливий вид, а кріплення більш міцне та надійне.
При монтажних роботах дуже важливо розібратися, як правильно кріпити терасну дошку. Якщо дошки розташовані в місцях, де дуже багато вологи, то під час укладки між ними треба залишати зазор. Треба взяти до уваги зменшення та збільшення розмірів дошки від перепадів температури повітря й залишати між планками невеличкий простір. Зазор потрібен і під терасною дошкою. Вільний простір забезпечить вентиляцію та буде запобігати розвитку мікроорганізмів.
Перша дошка вкладається на відстані 1,5 см від краю майданчика або стінки й надійно фіксується. Після цього встановлюють потаємне кріплення й фіксують саморізами на лазі та дошці, а потім вкладають слідуючи планки. Відстань між дошками повинна бути не менш 7 мм. Для цього використовують трафаретні вставки. Останню дошку кріплять як і першу.
Не тільки бетон може стати підставою для монтажу терасної дошки у Львові. Нерідко для настилів використовують металевий каркас з алюмінієвими лагами, а крайки закривають планками або F-профілем.
З чого складається ціна на монтаж терасної дошки?
Для багатьох власників своїх домів стає актуальним питання, з чого складається ціна на укладку терасної дошки. Якщо роботи будуть виконуватися самостійно, то на монтаж терасної дошки ціна залежить від вартості самої дошки й її кількості, витратних матеріалів і доставлення. Але при цьому в кошторис треба занести: вартість основи з бетону (пісок, щебінь, цемент), а також вартість лаг.
Коли до справи беруться професіонали, то ціни по монтажу терасної дошки розраховуються після виконання замірів та розрахунків. Кінцева сума складається:
- якість та об’єм матеріалів, які будуть використані;
- тип монтажу виробів;
- наявність сходинок, драбин, декоруючих оздоблень;
- відкрита чи закрита технологія кріплення;
- конфігурація майданчика;
- допоміжні роботи: шліфування, фарбування.
Крім того треба брати до уваги, що вартість буде більшою, якщо використовувати дорогий і якісний матеріал з закритою технологією кріплення. Витрати збільшуються якщо архітектурне рішення включає перепади по висоті, драбини, декоративне оздоблення.
Зверніть увагу! Дешева дошка з ДПК уразлива до прямих сонячних променів. Тому де частіше будуть вони попадати, колір дошки зміниться. Краще заплатити дорожче й купити якісний матеріал.
Окреме питання — ціна під ключ. Тут до уваги й в розрахунок береться все.
- Ціна на пісок, щебінь, цемент, дошку, лаги, витратні матеріали (кріплення й оздоблення).
- Доставлення транспортом всіх матеріалів, добре, як завезуть усе й одразу.
- Монтажні роботи.
- Декорування країв.
- Прибирання після виконання робіт.
На практиці доведено, що ціна під ключ не набагато різниться від роботи майстрів, але клопоту набагато менше: не треба шукати транспорт, наймати підсобних робітників, прибирати сміття.
Крім того, ціна монтажу терасної дошки під ключ - це гарантія на виконанні роботи, належна кваліфікація й майстерність робітників.