Укладка паркетної дошки має свої нюанси, на які варто звернути увагу. Паркетна дошка — натуральний матеріал, який складається з деревини. Властивості деревини полягають в тому, що вона реагує на зміну вологості повітря та температури в кімнаті. Тому для монтажу в кімнаті повинно бути сухо та тепло.
Якщо товщина дошки понад 1,4 см, проводять монтаж паркетної дошки на клей. Після приклеювання матеріалу, ходити по ньому не можна до повного висихання. Якщо матеріал виготовлений по технології “шип-паз”, тоді можна використати плавучий метод монтажу, після якого одразу можна ходити по поверхні.
Інструменти, що знадобляться для монтажу
Технологія укладання паркетної дошки потребує такого набору інструментів:
- молоток;
- дерев’яна киянка;
- монтажна лапа;
- ножівка чи механічна пила;
- рулетка;
- олівець;
- канцелярський ніж.
Покрокова установка паркетної дошки
Паркетну підлогу потрібно вкладати на чисту та рівну підлогу. Для цього попередньо вирівняйте поверхню, пошпаклюйте невеликі нерівності, висушіть підлогу. Перевірте нерівності. Перепад не повинен бути більше 3 мм на відстані 2 м. Проведіть сухе прибирання пилу та бруду.
Перед монтажними роботами дайте паркетним дошкам акліматизуватися у кімнаті не менше 48 годин. Після цього ви будете впевнені, що змонтоване покриття не змінить свою форму.
Після сухого прибирання за допомогою пилосмоку, переходимо до укладання шару підкладки. Для цього підійде спеціальна матерія для монтажу паркету чи корковий матеріал в рулоні. Від стіни відступіть 1 см та розправте матеріал по всій кімнаті. Між рядами укривного матеріалу залишайте відстань по 3 мм.
Як правильно вибрати напрям положення дошок в кімнаті? Якщо найдовша стіна в кімнаті не перевищує 8 м, тоді орієнтуйтесь на положення променів світла, відносно кімнати, зазвичай в невеликих кімнатах дошки розташовують перпендикулярно стіні з вікнами. В довгих та великих кімнатах їх розташовують вздовж самої довгої стіни.
Обережно розпаковуємо паркетну дошку. Перед монтажем підлогової дошки, потрібно впевнитись у збігу візерунків. Для цього розкладіть дошки з пакування та подивіться, чи можна їх красиво поєднати, чи дошки не залежать одна від одної.
Починаємо монтаж. На дошці, яку ми вибрали першою, обрізаємо паз, що виходить. Це потрібно для правильного зазору вздовж стіни.
Відступаємо від стіни 10 мм та кладемо першу дошку. Положення закріплюємо клинами. Наступну дошку прикладаємо до торцевого краю попередньої та притискаємо її, щоб замок закрився. Так продовжуємо до кінця ряду. Останню дошку обрізаємо з урахуванням відступу 10 мм від стіни та прикладаємо замковою стороною до попередньої дошки.
З частини, яка залишилась після відрізання попередньої дошки, починаємо другий ряд.
Вкладаємо цю частину у замок під кутом 30 градусів. За допомогою киянки та молотку треба підрівняти ряд та впевнитись у щільному приляганні.
Таким чином вкладаємо інші ряди. Останній ряд відміряємо з урахуванням відстані від стіни 10 мм. Обрізаємо зайву ширину дошки, укладаємо її та за допомогою монтажної лапи та молотку, ущільнюємо з’єднання.
Залишається закрити відстань між стіною та паркетом плінтусами, а на дверному отворі, спеціальною планкою.
Встановлення паркетної дошки по діагоналі
Дуже часто господарі вибирають саме такий спосіб монтажу, по діагоналі. Цей метод має свої особливості. Треба ретельніше порахувати кількість необхідної дошки, бо при цьому методі більше відходів. Такий монтаж забере трохи більше часу.
Починати монтаж потрібно з половини дошки, яка буде заготівлею. Шип повинен бути у кут. Далі продовжуйте за вже знайомим принципом. Тільки обрізання дошки потрібно буде робити під кутом 45 градусів. Для цього вам знадобиться навскісник.
Після закінчення монтажних робіт, прикрутіть дерев’яні плінтуси до стіни, а не до підлоги.
Інші методи укладання паркету
При укладанні паркетної дошки, монтаж можна робити на клей. При цьому методі дошки додатково приклеюють до основи підлоги. Після висихання, їх додатково фіксують паркетними цвяхами. Такий метод дозволяє створити монолітну поверхню, яка ніколи не буде скрипіти. Підлога стає більш довговічною. Але цей метод не підходить при використанні теплої підлоги.
Є різні способи укладання дошок, ялинкою, квадратами, візерунками. Але самостійно таким методом буде важко зробити монтаж, бо він потребує професіональних навичок та великого досвіду.