Ви закінчуєте ремонт і залишилось ще трохи — встановити плінтус на підлогу та на стелю. Зазвичай на професійний монтаж плінтуса ціна може кусатися, тому найчастіше господарі беруться за установку плінтуса самостійно. Найгірше, що може статися, це класична ситуація, коли нові плінтуси роками лежать на шафі чи за шафою, чекають потрібного настрою у господаря.
Щоб не допустити таку ситуацію, потрібно самостійно розібратися, як кріпити плінтус, та нарешті закінчити ремонт. Треба почати з того, що плінтуси можуть бути для стелі та для підлоги. Для стелі він легкий, виготовлений з пінопласту. Для підлоги є дерев’яні, з ПВХ, керамічні, алюмінієві, МДФ, натурального каменю.
Як кріпити плінтус на підлогу
Найчастіше для виготовлення плінтуса використовують ПВХ та дерево. Ці матеріали універсальні, показали з часом свої якості. Керамічні та з натурального каменю використовують для оздоблення стін у ванній кімнаті, на кухні. Є також варіант монтажу плінтуса з МДФ. Який матеріал краще вибрати та як здійснювати монтаж самостійно, почнемо розбиратись.
Що знадобиться для монтажних робіт
Для початку робіт з встановлення плінтуса, зберіть весь необхідний інвентар, щоб він був під рукою:
- рулетка;
- маркер чи олівець;
- ножівка по дереву чи торцева електропила;
- навскісник;
- викрутка;
- молоток;
- дриль.
Для фіксації плінтуса до стіни, можна вибрати кілька способів:
- рідкими гвіздками можна встановлювати плінтуси будь-якого виду;
- дюбелями та саморізами встановлюють дерев’яні плінтуси;
- клейкою стрічкою можна клеїти плінтуси з легкою вагою, з пластику чи поліуретану;
- кліпсами та монтажними планками закривають спеціальні плінтуси, з камерами для комунікацій. Сам плінтус кріплять на саморізи, вкладають в камеру дроти, зверху закривають монтажними планками.
Підготовка перед монтажними роботами
Перед монтажними роботами потрібно очистити приміщення від бруду та пилу. Потім потрібно розмітити та розрізати плінтусні планки. Розраховувати розміри потрібно від кута чи від дверей. У кут встановлюють спеціальний куток і в нього вкладають планку, роблять першу відмітку під отвір. На відстані 40 см треба зробити другу мітку і так далі.
При розмітці плінтусів, краще залишати запас у 5-10 см, щоб була відстань для більш точного вимірювання по місцю. Краще потім відрізати зайве, ніж нарощувати невеликий шматок.
Різати плінтус також потрібно правильно. Роблять це столярною пилкою або ножівкою. Щоб витримувати правильні кути при розрізанні, вставляйте планку лінолеуму у навскісник і під потрібним кутом відрізайте матеріал.
Монтаж плінтусів з різних матеріалів
При монтажі дерев’яного плінтуса, враховуйте те, що нерівність стіни може ускладнити прилягання матеріалу до поверхні. В цьому випадку можна використати герметик або шпаклівку з кольором під деревину.
Як встановити плінтус МДФ
Так як цей матеріал є легким, можна встановити його на рідкі цвяхи або силікон. На цих сумішах плінтуси добре тримаються, мають захист від вологи, перепадів температур. Рідкими цвяхами можна кріпити плінтуси на бетонну стіну, гіпсокартон, пластик, цеглу. Багато клею не потрібно наносити, щоб він не виліз зовні та не зіпсував шпалери. Цей спосіб найкраще підходить, якщо у кімнаті рівні стіни.
Монтаж прихованого плінтуса
Найкраще тримаються плінтуси на дюбелях та саморізах. Для цього потрібно спочатку розмітити стіну. Для цього прикладіть підставу, зробіть отвори у матеріалі за допомогою перфоратора чи дрилі. Отвори потрібно робити на відстані 45 см.
В отвір забивають дюбель, потім обережно вкручують саморіз або викруткою, або інструментом на малій швидкості. Зверху саморізи закривають спеціальними планками.
Розглянемо, як правильно кріпити пластикові плінтуса. Розмічені планки просвердлюють тонким свердлом чи шилом. Потім в стіні помічають місця отворів і бурять отвори під дюбель. Дюбель вставляють, потім прикладають плінтус та вкручують обережно саморіз. Головку саморіза закривають спеціальними заглушками. Вугли попередньо прикручують на свої місця, на кінцях, біля дверей, встановлюють заглушки.
Монтаж плінтуса з плитки
Починається з розмітки та розрізання по необхідних розмірах. Отримані відрізки на своє місце приклеюють за допомогою спеціального клею для плитки. Стики плиток закривають спеціальною шпаклівкою з потрібним кольором. Керамічна плитка підходить для декору стику стіни та підлоги, які оздоблені кахлем.
Для приклеювання пінопластових плінтусів на стелю, використовуйте спеціальний акрил або силікон. Процес схожий на попередні. Розмітити, розрізати, намастити плінтус, приклеїти на стіну та обережно притиснути.