Ковролін – універсальне покриття з високими експлуатаційними властивостями: зносостійкість еластичність, і приваблива ціна. Монтаж ковроліну – популярна послуга в дизайні сучасних інтер'єраів.

Види ковроліну для кімнат

Виробники пропонують покупцям різні види ковроліну не тільки за кольорами та розмірами, а ще висотою ворсу і навіть зі штампованими візерунками.

  • Для вітальні найкращий вибір – покриття з невисоким ворсом, де не буде збиратися пил та сміття.
  • В спальню кімнату вибирають навпаки ковролін, у якого ворс високий, щоб було м’яко й затишно.
  • В передпокої вдале рішення – голкопробивний виріб, який має водовідштовхуючи властивості.
  • Для ванної кімнати – флокірований ковролін, на якому складно послизнутися.

5 способів укладки ковроліну

Перш, ніж приступати до цього процесу, треба підготувати підлогу. Вона повинна бути ідеально рівною, незалежно від того з якого матеріалу вона зроблена: дерев’яна, бетонна, паркет чи щось інше.

Монтаж ковроліну можна виконувати різними методиками.

  1. Вільна укладка.
    Вільний монтаж ковроліну на підготовлену основу нагадує настил звичайного паласу або килима. Це підходить до тих приміщень, де в подальшому не будуть пересуватися меблі.
    Для цього розкладене покриття кладеться на підлогу, а краї ззгинаємо по периметру стін. Притискаючи ковролін до кутка і робимо надрізи по периметру кімнати, але візьміть до уваги, що необхідно від краю стін залишити близько одного сантиметру на випадок деформації.
  2. Кріплення по периметру.
    Перед укладкою з кріпленням по периметру треба зняти плінтуси. Після цього, як і при вільній укладці, кладемо покриття на підлогу, згинаючи краї до стіни, прорізаємо кути, підгинаємо краї під них та прокочуємо валик для ущільнення, кладемо плінтус і фіксуємо його саморізами. Цей спосіб дуже простий та економний, але підходить тільки для тих приміщень, де температура та вологість бездоганні, а підлога дуже рівна. Тому ціна укладки ковроліну буде не високою.
  3. Фіксуємо на скотч.
    Для цього способу потрібен будівельний двосторонній скотч. Заздалегідь требі вирахувати метраж скотчу. Наприклад, в кімнаті на 8 квадратних метрів буде потрібно 11 метрів скотчу. Треба обирати найширшу стрічку. Це забезпечить довгий експлуатаційній строк.
    По периметру кімнати клеїмо двосторонній скотч. Монтаж ковроліну починаємо від стінки. Знімаємо захисну плівку зі скотчу і біля стіни закріпляємо покриття. До речі, ковролін треба заздалегідь підготувати й вирізати по периметру стінок.
    Закріпивши одну сторону, починаємо з кутка поступово відклеюємо захисну стрічку від скотчу й закріпляємо ковролін, розгладжуючи валиком від центру. І так рухаємося до протилежної стінки. Не треба знімати одразу захисну стрічку, тому що пил і сміття будуть попадати на липку основу, значно знижуючи її ефективність.
    Таким чином можна укладати ковролін на будівельний скотч, який попередньо розклеюємо по всій кімнаті. У цьому разі починають монтаж від кутка, а покриття підготовлене та скатане по діагоналі приміщення. Розкручувати на скотч треба повільно, притискаючи валиком. Треба уважно слідкувати за тим, щоб не утворювалися зморшки, тому що потім їх не можна розгладити.
  4. Монтуємо на клейову основу.
    Є два методи приклеювання покриття на основу: одинарне або подвійне. Частіше за все використовують одинарне приклеювання для абсолютно рівної підлоги. Подвійне приклеювання потрібно в тих випадках, коли є нахили та горби.
    Принцип такого монтажу нагадує укладку ковроліну на скотч. Клей кладеться на підлогу зубчатим шпателем. Стелемо покриття на підлогу та ріжемо по периметру. Зверніть увагу! Підлога повинна бути чистою та сухою. Загортаємо одну половину на верх (на другу половину), мажемо основу клеєм по принципу двостороннього скотчу. Одну половину розкладаємо й розгладжуємо валиком. Тепер робимо теж саме тільки з другою половиною. Робити все треба швидко, тому що клей швидко висихає. Обов’язково розгладжуйте зморшки й виганяйте повітряні кульки, поки не висохнув клей.
    Подвійне проклеювання — спочатку клеїться підложка чи повсть, а зверху неї клеїмо ковролін.

    Зверніть увагу! При клейовому способі укладки ковроліну настелити друге покриття не вийде. Треба міняти основу підлоги.
     
  5. Укладка з натягом.
    Стрейчовий монтаж або монтаж з натягом потребує наявності гриперів – тоненька планка з шипами під 450. Крім того, треба купити спеціальний ковролін під цей метод з набором гриперів.
    Грипери розкладають по підлозі: верхні шипи дивляться на стіну, а нижні упираються в підлогу з дерева чи лінолеума. Укладений ковролін підрізаємо з зовнішнього краю на грипері й заштовхуємо їх до стін. При цьому верхній грипер тримає покриття, а нижній врізається в підлогу, не даючи покриттю зсунутися.
    Зверху набиваються широкі металеві плінтуси, які прикривають горби.

Якщо у вас є сумніви що до монтажу ковроліну у Львові, звертайтеся до професіоналів! Процес не забере багато часу, а якість буде відмінною!